وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته

برنامه کاتالیست صنایع نوظهور و راهبردی کشور

مقدمه
جوان بودن زیست بوم دانش بنیان کشور فرصت بی نظیری را رقم زده است برای کسانی که بخواهند نقش آفرینی جدی و موثری در این زیست بوم داشته باشند.
این فرصت بی نظیر در کنار ظرفیت مغفول مانده انسانی و دانشی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور، ما را بر این داشت تا برای پاسخ به این خلاء ارتباطی نخبگان جوان با زیست بوم دانش بنیان کشور، ایده ای را تدوین کنیم که بتواند مسیر نقش آفرینی نخبگان جوان را تسهیل کند.
پیدا کردن مختصات خود و زیست بوم تخصصی مرتبط می تواند بهترین فرصت های نقش آفرینی را برای شما نمایان کند؛ در برنامه کاتالیست برای رسیدن به این مهم ما گام هایی را طراحی کرده ایم.

شبکه سازی میانبری برای جهش
همواره یکی از دغدغه ها و مسائل ذهنی بوم دانشگاهی کشور، وجود فاصله ای معنادار در اغلب حوزه های علم و فناوری با کشورهای پیشرو دنیا بوده است.
ما معتقدیم جهت رفع این فاصله، نیازمند نگاهی نو و حرکتی جهشی در مسئله پیشرفت و توسعه هستیم.
ادبیات علمی موضوع پیشرفت جهشی با عنوان راهکارهای Catch-up در مقالات روز دنیا درحال بررسی است تا اندیشمندان این حوزه پاسخی درخور را برای جبران عقب افتادگی های شدید در سطوح ملی و سازمانی پیدا کنند.
در آخرین نسل این ادبیات می توان روند مقالات معتبر دنیا را در ادبیات شکل دهی شبکه های همکاری یافت؛ مفهومی که بر ظرفیت های بازیگران و فعالان زیست بوم های تخصصی تاکید می کند.
ادبیات شکل دهی شبکه های بین سازمانی از اواسط قرن بیستم میلادی در بین بزرگترین بنگاه ها و زیست بوم های تخصصی دنیا مطرح شده است و امروزه کمتر شرکت موفقی را می توان در سطح جهانی یافت که در زنجیره ارزش محصولات خود با سازمان های دیگر در تعامل و همکاری مستمر نباشد.
مهمترین پاسخی که در مقالات و تجربیات برتر تجاری-صنعتی کمتر یافت می شود این است که چگونه باید به فناوری نرم شکل دهی شبکه های همکاری دست یافت؛ مسئله وقتی بغرنج تر می شود که این مسئله را بخواهیم در داخل و بر اساس ظرفیت های داخلی پاسخ دهیم.

ایستادن بر بلندای قله، یعنی فرصت خلق آینده.
پیشرفت جهشی با هر متد علمی در گرو افرادی است که می خواهند آینده و محیط شان را تغییر دهند؛ یعنی افرادی تحول آفرین
تحول آفرینی مشروط به چهار اصل است؛
• شناخت عرصه کلان زیست بوم
• شناخت نظام مسائل و فرصت ها
• شناسایی ظرفیت ها و بازیگران زیست بوم
• در انتها تعیین مختصات نقش آفرین و مسیر نقش آفرینی
آنچه که در این برنامه خواهید گذراند، سیری برای دستیابی به پاسخ این چهار اصل محوری است.

امتیاز و دیدگاه

0.0
میانگین امتیازات
0 امتیاز
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
تجربه شما چیست؟ ما عاشق شنیدن آن هستیم!
هیچ دیدگاهی یافت نشد!
نمایش دیدگاه‌های بیشتر
تجربه شما چیست؟ ما عاشق شنیدن آن هستیم!

شاید به این موارد نیز علاقمند باشید